Jubiliejinės – dešimtosios – Pasaulio lietuvių sporto žaidynės

2017.07.02

2017m. Birželio 30 – liepos 2 d. Kaune įvyko jubiliejinės – dešimtosios – Pasaulio lietuvių sporto žaidynės, kuriose dalyvavo per 4 tūkst. dalyvių iš 26 pasaulio šalių.
Šiose žaidynėse dalyvavo ir gausi Kaišiadorių sportininkų komanda. Per 100 kaišiadoriečių dalyvavo futbolo, krepšinio, lengvosios atletikos, plaukimo, orientavimosi sporto, smiginio varžybose. Gausus buvo ir medalių derlius: iškovoti 6 aukso, 12 sidabro ir 10 bronzos medalių komplektai.
Tikimės, kad po ketverių metų XI Pasaulio lietuvių žaidynėse, kurios vyks Druskininkuose, dalyvaus dar gausesnis būrys kaišiadoriečių ir bus dar daugiau pergalių.
O šiose Pasaulio lietuvių žaidynėse Kaišiadorių sportininkams sekėsi taip:

FUTBOLAS
Futbolo turnyre 7 x7 dalyvavo 19 komandų. Kaišiadorių „Divendos“ vyrų futbolo komanda grupės varžybose iškovojo pergalę rezultatu 7:1 prieš „FC Švyturys“ bei dukart pralaimėjo (5:6 „FK Rytas“ ir 3:5 „FK Kaunas“). Aštuntfinalyje kaišiadoriečiai po pratęsimo nugalėjo „Lituanica“, ketvirtfinalyje rezultatu 8:4 laimėjo prieš Šiaurės Airijos „United LT“. Pusfinalyje Kaišiadorių futbolininkai susitiko su „FK Kaunas“ komanda ir po atkaklios kovos bei baudinių serijos nugalėjo kauniečius. Rungtynėse dėl pirmos vietos patyrę „Aleksotas 35 plius“ futbolininkai pirmavo nuo pat pirmų susitikimo minučių, visgi užsispyrę „Divendos“ žaidėjai nebuvo linkę lengvai pasiduoti ir antrajame kėlinyje ne tik išlygino rezultatą, bet ir padėjo lemiamą tašką finale – 3:2 kaišiadoriečiai triumfavo.
Komandoje žaidė ir žaidynių čempionais tapo: Raimundas Blažys, Gvidas Juška, Laimonas Eimutis, Aivaras Klinkevičius, Eligijus Lipskis, Edgaras Makarevičius, Aurimas Pukevičius, Ignas Špakauskas, Lukas Tatarūnas, Tautvydas Valkavičius, Egidijus Žagaras ir Mindaugas Žigutis.
KREPŠINIS

Krepšinio turnyre dalyvavo dvi Kaišiadorių komandos: 2004 metų gimimo berniukai (treneris Gintautas Kandratavičius) ir „Kaišiadorys-Savingė“ (treneriai Donatas Velička ir Gintautas Kandratavičius).
Berniukų komanda įveikė Čikagos ŠALFASS "Lithuanica" (JAV), Punsko (Lenkija) ir Utenos DSC komandas bei tapo šių žaidynių ČEMPIONAIS. Kaišiadorių komandoje žaidė Jonas Aleksėjūnas, Mantas Bičkauskas, Matas Cibulskis, Dominykas Grenda, Benas Hofšteteris, Paulius Milkevičius, Titas Miseliūnas, Dastinas Morkūnas, Lukas Morkūnas, Antanas Radlinskas, Arminas Ramanauskas, Rokas Urbonavičius, Liutauras Zaksas, Lukas Žilinskas.
„Kaišiadorys-Savingė“ vyrų komanda grupės varžybose paskutinėmis sekundėmis rezultatu 53:55 pralaimėjo praėjusių žaidynių čempionams Čikagos ŠALFASS "Lithuanica" (JAV), 57:29 lengvai įveikė "Wolverhampton" (Jungtinė Karalystė) ir pateko į atkrintamąsias varžybas. Aštuntfinalyje Kaišiadorių krepšinio komanda
rezultatu 31:39 pralaimėjo Bristolio "Hengrove Park" (Jungtinė Karalystė). Varžovai vėliau laimėjo dar vienas varžybas ir šiose žaidynėse iškovojo 4 vietą. "Kaišiadorys-Savingė" šiose žaidynėse liko 9-16 vietose.

LENGVOJI ATLETIKA
Estafetės 8 x 800 metrų varžybose Kaišiadoris atstovavo dvi komandos. Pirmoji komanda (Viktorija Dalangauskaitė, Ingrida Sinkevičiūtė, Aiva Ramanauskaitė, Gabija Cvilikaitė, Lukas Čiurinskas, Justas Kazlauskas, Tadas Kavaliauskas ir Aidas Galičinas) iškovojo bronzos medalius, o antroji komanda (Gabrielė Maleckaitė, Paulina Maleckaitė, Ugnė Kisnieriūtė, Guostė Stulginskytė, Haroldas Colkevičius, Gytis Nevedomskas, Tadas Stundys ir Aurimas Makarevičius) liko 9-oje vietoje.
Individualiose rungtyse varžėsi jauniai, gimę 2000 metais ir jaunesni. Žaidynių čempionais tapo Ingrida Sinkevičiūtė (100 metrų bėgimas) ir Haroldas Colkevičius (šuolis į tolį). Sidabro medaliu buvo apdovanota Paulina Maleckaitė (šuolis į tolį) , o bronzos – Aiva Ramanauskaitė (šuolis į tolį).
Lengvaatlečius treniruoja Almiras Kavaliauskas, Lionė Petronienė ir Greta Vainaitė.

PLAUKIMAS
Kauno plaukimo mokyklos baseine „Vilija“ vykusiose žaidynių plaukimo varžybose Kaišiadorių plaukikai iškovojo net 18 medalių:
Aleksandras Zamorskis (1 vieta 400 m laisvu stiliumi, 2 vieta 50 m peteliške), Gustė Žižliauskaitė (2 vieta 50 m laisvu stiliumi, 2 vieta 50 m krūtine), Kornelijus Bakūnas (2 vieta 50 m laisvu stiliumi, 2 vieta 50 m peteliške), Mantas Petrulis (2 vieta 50 m peteliške, 2 vieta 50 m krūtine), Nida Antanavičienė (2 vieta 50 m laisvu stiliumi, 3 vieta 50 m peteliške), Augustė Snarskaitė (3 vieta 50 m peteliške, 3 vieta 50 m krūtine), Pijus Lazauskas (2 vieta 50 m krūtine), Raimondas Gincas (2 vieta 50 m laisvu stiliumi), Vita Jucevičiūtė (3 vieta 50 m krūtine), Aidas Gaviniauskas (3 vieta 50 m krūtine), Dovydas Šalvaitis (3 vieta 50 m laisvu stiliumi), Eimantas Frankonis (3 vieta 50 m krūtine).
Kaišiadorių kūno kultūros ir sporto centro plaukikų trenerės Ingrida Ladygienė ir Daiva Paliūnaitė.

ORIENTAVIMOSI SPORTAS
Orientavimosi varžybose atskirose amžiaus grupėse kaišiadoriečiai iškovojo visų spalvų medalius: Mindaugas Dinda laimėjo 1 vietą, Aidas Galičinas iškovojo 2 vietą, o Almiras Kavaliauskas – 3-ią vietą.

SMIGINIS
Smiginio varžybose geriausiai sekėsi Almirui Kavaliauskui ir Ugniui Jankūnui, kurie iškovojo 5-8 vietas.